Strona Główna ---- POLACY W BANBURY ----

Regionalne forum Polaków mieszkających w UK (Banbury i okolice) i nie tylko.

-Sponsorowane przez Stowarzyszenie Polaków w Banbury.-

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy OCZY są zwierciadłem DUSZY?
Autor Wiadomość
minimax 
Przyjaciel forum
minimax

Wysłany: Pon 19 Mar, 2012 18:52   Czy OCZY są zwierciadłem DUSZY?

Czy OCZY są zwierciadłem DUSZY?

Nie darmo powiada się, iż oczy są zwierciadłem duszy. Naprawdę coś w tym jest, albowiem oczy zawsze zdradzą nasze prawdziwe emocje i dobremu obserwatorowi powiedzą, co tak naprawdę myślimy. Podobno nad takimi odruchami również można zapanować w jakiś sposób, aczkolwiek przypuszczam, że wcale to nie jest łatwe, ciężko kontrolować coś, co jest zupełnie naturalnym odruchem - na przykład kiedy kłamiemy, źrenice naszych oczu automatycznie rozszerzają się. WIĘCEJ

A JAKIE SĄ TWOJE OCZY?
JAKI MASZ KOLOR?,

Podobno są ciepłe i przyjazne, bywaja smutne i wesołe, ale najczęściej są zamyślone. Kiedy się błyszczą odbijają wszystko, oprócz tego co smutne. Kiedy się cieszą, tak bardzo sie świecą. Można wyczytać z nich to, co mówi nam dusza. Bywaja rozmarzone.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

Spójrz zdrowiu w oczy

Pewne przebarwienia oraz plamki mogą świadczyć o chorobach, które podstępnie nękają nasz organizm. Warto także śledzić kolor białka oka (nienaturalnie żółte może świadczyć o zapaleniu wątroby typu A lub B) oraz jego nawilżenie (suche oczy także mogą oznaczać problemy z wątrobą lub przemęczenie, łzawiące - alergię lub zapalenie spojówek). Z pewnymi dolegliwościami możesz poradzić sobie na własną rękę.

Dokuczają ci piekące i czerwone oczy? Zdaje ci się, że wyglądasz jak królik? Pomogą tutaj kompresy zimnej wody położone na powiekach. Zamiast zwykłej wody możesz użyć naparu z ziół, np. z kopru włoskiego lub kompres z utartego ziemniaka bądź ogórka. W aptece lub sklepie kosmetycznym można również zakupić żele, które złagodzą objawy. Jeśli dolegliwość ta utrzymuje się przez dłuższy czas, a popękane żyłki w białku oka pojawiają się coraz częściej i jest ich coraz więcej, prawdopodobnie masz zapalenie spojówek lub alergię. Tutaj pomoże jedynie lekarz okulista.

Nasze oczy są często zmęczone wielogodzinnym wpatrywaniem się w monitor komputera. Częstotliwość mrugania zmniejsza się wówczas o 25%, dlatego łatwo o wysuszenie spojówek. Daj im chwilę wytchnienia. Co pół godziny wstań i popatrz w najdalszy punkt, jaki możesz dostrzec za oknem, następnie przenieś wzrok na swoją rękę. Ćwiczenie powtórz parę razy, za każdym licząc do dwudziestu. Ta prosta czynność pomoże nie tylko twoim oczom, ale również samopoczuciu. WIĘCEJ

oko2.gif
Plik ściągnięto 4876 raz(y) 124.29 KB

oko.jpg
Plik ściągnięto 4877 raz(y) 119.72 KB

Ksawery32 

Wysłany: Nie 03 Mar, 2019 23:22   

Nie wiem czy oczy są zwierciadłem duszy, ale na pewno o oczy trzeba dbać. Z wiekiem wady wzroku sie pogarszaja, wiec musimy miec to pod kontrola. Można nosić okulary lub soczewki. Sporo osob jest wlasnie tez zadowolonych z soczewek. Komfort ich noszenia jest bardzo duzy. Kazdy praktycznie moze takie miec a nie bedziemy sie meczyc z okularami. Patrzylam na soczewki acuvue - https://www.twojesoczewki...6-soczewek.html . Ktoś z Was je nosi i mógłby wypowiedzieć się na ich temat?

Odpowiedz do tematu